Giderek daha fazla insan uzaktan çalışmaya başladıkça, büyük bir bölümünün ofis ortamını ve sunduğu avantajları özlediği ve aynı zamanda uzak çalışan olmanın rahatlığını korumak istediği anlaşılıyor. Coworking sizin için uygun mu? Bir uzlaşma mümkün mü? Öyle olduğunu düşünüyoruz…

yeliz kesim rtim office musteri temsilcisi

Yeliz Kesim

Müşteri İlişkileri Yöneticisi

Bir uzlaşma mümkün mü?

Birlikte çalışma alanları şeklinde bir uzlasinin mumkun olduğunu düşünüyoruz.

Coworking, geleneksel bir ofisten (belirli bir çalışma programı, sosyalleşme fırsatı, aidiyet duygusu, motivasyon, ofis vızıltıları) tüm faydalarını sunarken, uzaktan çalışma veya serbest çalışmanın avantajlarınin korunmasina olanak sağlar (ne zaman istersen gelirsin, kimseye bagimli olmazsin ve kimse sana baskı yapmaz). Ama coworking sizin için doğru mu? Anlamaya yardımcı olmak için kullanışlı bir kontrol listesi

Dikkatin kolayca dagilmaz

Evden çalışma ile ilgili problem bazen huzur ve sessizliğin çok sessiz olması. Evet, sizi rahatsız edecek hiçbir dis ses yok, ancak bunun yerine, sessizliğin sesi ve bilgisayarınızin tuslari, yalnız kalırken sizi daha çok rahatsız ediyor.

İhtiyacınız olan şey biraz arka plan gürültüsüdür ve geleneksel bir ofisten ozlediginiz şey tam da budur – rölantide sohbet eden insanlar, bir arada gelen klavyeler, kahve kokusu ve ara sıra telefonun çalmasi. Bu durumda, bir ortak çalışma alanı tam olarak aradığınız şey olabilir.

Pek çok insan, onları kontrol altında tutabilecek ve arka plan gürültüsü yaratacak başka birisi olduğunda daha iyi çalıştıklarını fark eder. Bilirsin, etrafına bakıyorsun ve herkes çalışıyor, böylece seni kendi işini yapmaya motive ediyor ve hatta seni yaratıcı olmaya teşvik ediyor. Çalışmanız tamamen bağımsız olsa bile, etrafınızdaki herkesin işini dinlemek ve garip ofis küçük konuşması için küçük molalar verebilmek gerçekten rahatlatıcı olabilir.