Sadece ve sadece işimizi yapmak için, ve başka hiçbir şeyle uğraşmamak için kaçımız ofise gidiyor? İşi sosyal hayatınızdan tamamen ayırmak sadece zor değil, aynı zamanda sıkıcı.

yeliz kesim rtim office musteri temsilcisi

Yeliz Kesim

Müşteri İlişkileri Yöneticisi

Birçoğumuz işyerinde arkadaş ediniriz veya kahve molaları, sigara molaları veya mola odasında hızlıca bir şeyler içmek gibi küçük sosyalleşme firsatlarinin tadını çıkarırız. Ve bu, çoğu zaman, evde çalışmaya başladığınızda, tek başınıza iken özlediğiniz şeydir.

Neyse ki, bir ortak çalışma alanı bu amac için harika bir şey. Arkadaş edinmemek neredeyse imkansız, çünkü sizin gibi aynı alanda çalışan veya serbest çalışanlar, girişimciler, start-uplar için çalışanlar gibi size benzer olan bir çok insan bulmanız olasıdır. kendi işini kurmaya çalışıyorlar, vs.

Ek olarak, ortak çalışma alanlarının bir başka sosyal avantajı, özellikle bu sıkı sıkıya bağlı topluluğu ve aidiyet duygusunu oluşturmak için genellikle sosyal etkinlikler ve aktiviteler düzenlemeleridir. Film gecelerinden masa oyunlarına ve bar taramalarına kadar, yeni iş arkadaşlarınızla bir araya gelip bir şeyler yapabileceksiniz.

İş ilişkilerine ve olası işbirliklerine açıksınız

Küçük tek kişilik operasyonunu genişletmeyi hiç düşündün mü? Insanları işe almak veya daha büyük bir işe dönüştürmek hakkında konuşmuyoruz, eger niyetiniz bu degilse, ancak kendin icin calisirken de işbirlikleri mümkün – ve hatta önerilir!

Örneğin, bir yazar olduğunuzu varsayalım ve müşterileriniz çoğu zaman illüstratörlerle veya grafik tasarımcılarla da çalışır. Onlara, tüm iş ihtiyaçlarıni karsilayacak sekilde bir yazar / illüstratör kombinasyonu sunabilseydiniz? Bunun gibi bir işbirliği sizin için yeni ve düşünmediğiniz iş firsatlari açabilir.

Seninle ayni alanda çalışan, tanıştığın tüm insanlardan bahsetmiyorum bile; Sizden daha deneyimli olan ya da sizden farklı bir yoldan tutmus diğer serbest çalışanlardan çok şey öğrenebilirsiniz. Bazı ipuçları ve püf noktaları, temel bilgiler, yeni müşteriler kazanma vb. bilgileri öğrenebilirsiniz. Bu imkan, pek çok endüstri etkinliğine, atölye çalışmalarına, sunumlara, yarışmalara, laboratuvarlara erişimi olmayan biri için çok değerli bir kaynak olabilir. ,